Обслуговування вентиляції в Києві

Належне функціонування означає, що вентиляція і кондиціонування безумовно покращують комфорт людей, які перебувають у цій будівлі. Тому ці системи є важливим елементом, який не слід недооцінювати. Обслуговування вентиляції в Києві має проводитися щорічно і з особливою ретельністю. Виконувані роботи включають ремонт і регулювання вентиляторів, перевірку вентиляційних каналів, заміну фільтрів. Сервіс стосується не тільки житлових будинків, а й кафе, ресторанів, торгових центрів, супермаркетів і промислових підприємств.

Що входить у послугу обслуговування вентиляції

Основною метою експлуатації систем є турбота про здоров’я і благополуччя людей, які перебувають у конкретному приміщенні. Ба більше, технічне обслуговування вентиляції часто стає обов’язковим у місцях спільного проживання багатьох людей. Варто зазначити, що цей сервіс забезпечує більш тривалий термін ефективної роботи обладнання.

Перелік послуг:

 • Регулювання дахових вентиляторів.
 • Регулювання канальних вентиляторів.
 • Обслуговування вентиляційних каналів.
 • Оцінка стану та ремонт вентиляційних установок.
 • Керування повітрозабірними та витяжними отворами.
 • Заміна повітряних фільтрів.
 • Очищення фільтрів і повітропроводів.
 • Очищення рекуператорів і моторів.
 • Приведення в норму витяжних парасольок і жировловлювачів.

Відповідне регулювання і ремонт вентиляції виллються в комфорт перебування в приміщенні.

Як проводиться ремонт вентиляції

Сучасні припливно-витяжні установки часто містять додаткові механічні пристрої, як-от теплові насоси або модулі охолодження, тож слід пам’ятати, що недбале або несвоєчасне обслуговування може призвести до значного зниження ефективності всієї системи.

Складні механізми потребують висококваліфікованого обслуговування. Беручи це до уваги, сервісне обслуговування систем вентиляції слід довірити професійній компанії, яка може гарантувати наявність у своїх співробітників відповідної кваліфікації для проведення технічних робіт. Обладнання, на яке поширюється гарантія виробника, потребує регулярних і документованих перевірок.

Що необхідно зробити:

 • Перевірити герметичність корпусу.
 • Перевірити фільтри на забруднення.
 • Подивитися, як працюють вентилятори.
 • Перевірити ступінь зносу підшипників.
 • Оглянути повітрозабірники.
 • Оцінити працездатність демпфувальних елементів.
 • Перевірте наявність витоків в установці гліколю.
 • Заміряти рівень масла в компресорах.

Згідно з виявленими дефектами або недоліками проводиться необхідний ремонт систем вентиляції.

Монтаж вентиляції

Дії зі встановлення та сервісної допомоги безпосередньо залежать від конкретної вентиляційної системи.

До основних конструкцій відносять:

 • Витяжний варіант. Це одностороння система вентиляції, що виганяє сперте, застояне повітря з будівлі за допомогою вентилятора як витяжного елемента. Вентилятор також створює негативний тиск у просторі, що дає змогу зовнішньому повітрю проникати в конструкцію через спеціальні канали. Це одне з найекономніших рішень, яке зазвичай використовується на складах та інших об’єктах із природним припливом свіжого повітря.
 • Приливний дизайн. Ще одна одностороння система, але побудована на протилежній ідеї. Вона витісняє внутрішнє повітря з будівлі через повітроводи, спеціальні отвори та відкриті вікна. Потім свіже повітря всмоктується, створюючи позитивний тиск. Ремонт і обслуговування припливної вентиляції – головна умова створення комфортних умов проживання.
 • Припливно-витяжна. Забезпечує приблизно рівні потоки повітря на подачу і видалення. Вважається найскладнішим, але й найуспішнішим рішенням. Більшість цих конструкцій мають систему рекуперації, яка дає змогу економити енергію.

Монтаж і обслуговування вентиляційних систем містять у собі безліч етапів.

Перш ніж приступити до роботи, професіонали вивчають технічні та архітектурні елементи будівлі. Далі створюється детальний проєкт, який містить вибір типу вентиляції, методи встановлення (наприклад, алмазне буріння) і кошторис витрат. Обирається обладнання, яке буде найбільш успішно функціонувати на об’єкті замовника. Робота кожного компонента і загальна ефективність перевіряються після завершення монтажних робіт і введення системи вентиляції в експлуатацію.

Ціна на обслуговування та ремонт вентиляції в Києві

Вартість послуг залежить від характеру і виду виконуваних робіт. При цьому сервісне обслуговування систем вентиляції включає:

 • Очищення системи – здійснюється різними методами. Слід згадати, наприклад, використання стисненого повітря, пилососа або використання екстракторів. До цього додаються вологе прибирання і комплексна дезінфекція, що дає змогу позбутися шкідливих мікроорганізмів.
 • Відновлення прохідності вентиляційних каналів. Вони часто забиваються брудом, що скупчився, або механічними елементами. При цьому знижується ККД обладнання, що призводить до погіршення якості повітря.
 • Фумігація вентиляції. Дає змогу відновити до повної працездатності навіть дуже старі та “заїжджені” пристрої.
 • Заміна несправних елементів. Можуть бути дрібні деталі, а іноді й основні механізми. Завжди важливо, щоб система знову працювала належним чином.

Якісне обслуговування вентиляції, ціна якої вирізняється демократичністю, включає різні перевірки. Вони покликані виявити проблеми, які в майбутньому можуть стати куди більш серйозними.

Обслуговування вентиляції – це не тільки спосіб продовжити термін служби обладнання, а й уникнути багатьох серйозних проблем і потенційно небезпечних ситуацій. Погано функціонуюча система не здатна підтримувати належну циркуляцію повітря. У разі виникнення пожежі або витоку газу небезпека значно зростає.

Як часто проводити обслуговування

Важко скласти чіткий і точний розклад регламентних робіт, що включають ремонт і обслуговування систем вентиляції. Рекомендації щодо частоти діагностики та технічних дій сильно різнитимуться залежно від використовуваних матеріалів, довжини каналів, застосовуваних технологій і виду монтажу в кожній конкретній ситуації.

Єдине, що можна відзначити щодо необхідності проведення профілактичних заходів, те, що їх слід проводити не рідше, ніж один раз на півроку, незалежно від типів експлуатованих систем. Капітальний ремонт робиться приблизно раз на 5-6 років.

Роль фільтрів полягає в очищенні повітря від різного роду забруднень і пилу. Тому з часом вони забруднюються, що знижує його параметри. Виробники зазвичай рекомендують замінити його приблизно через півроку використання.

Чищення вентиляційних шахт у багатоквартирних будинках

Обов’язково варто замовити обслуговування і ремонт вентиляції в приміщенні у професіоналів раз на рік, завдяки чому можна продовжити її ефективність. Завжди актуальною є проблема чистоти повітропроводів, якими в приміщення подається свіже повітря. Витяжні повітропроводи, які використовуються для видалення відпрацьованого повітря з “брудних” приміщень, тобто кухонь, ванних кімнат або технічних приміщень, можуть бути дуже брудними. Пил може осідати на їхніх стінках, з одночасним накопиченням грибка і цвілі. Його кількість можна зменшити, оснастивши припливні дифузори спеціальними фільтрами, а також підтримуючи їх у чистоті.

Обслуговування вентиляції в багатоквартирному будинку – завдання тільки для кваліфікованих спеціалістів, бо через трасу повітропроводів така процедура є технічно складною. Буває так, що брудний “вміст” витяжних каналів задувається в будинок через реверсування в них тяги. І відбувається це досить часто через несприятливі погодні умови або внаслідок дій самих домочадців, наприклад, коли вони вмикають кухонну витяжку за зачинених вікон.

Крім того, інтенсивне забруднення повітря внаслідок брудної вентиляції позначається на здоров’ї та стані дихальної системи. Маючи це на увазі, має бути зрозуміло, що регулярне обслуговування є обов’язковим. Його не можна недооцінювати. Особливо, коли система починає давати збої і її ефективність серйозно знижується.