Обслуговування теплових насосів у Києві

Сервісний огляд теплового насоса не є обов’язковим, але провести його обов’язково варто. Діагностика та обслуговування теплових насосів у Києві дасть змогу виявити будь-який дефект на ранній стадії й усунути його до того, як буде порушено функціональність усієї системи. Ймовірно, останнє, чого хоче користувач у зимові місяці, – це залишитися без працюючого обігрівача.

Що входить у послугу обслуговування теплових насосів

Тепловий насос звісно не вічний. Протягом кількох років роботи елементи пристрою можуть втратити свою функціональність, а їхня заміна спричинить фінансові витрати. Ви повинні запобігти серйозному пошкодженню компресора або контуру охолодження за допомогою якісних сервісних перевірок і самого обслуговування. Таким чином, теплові насоси можуть служити десятиліттями, а витрати на їх обслуговування будуть мінімальними.

Обслуговування теплових насосів необхідне, щоб він працював правильно і без можливих збоїв в опалювальний сезон.

Що дає регулярний сервіс:

  • Більш високу ефективність і збільшений час використання теплового насоса.
  • Підвищені параметри безпеки роботи.
  • Високу експлуатаційну надійність.
  • Економію витрат на опалення та ефективне використання енергії.
  • Незмінно високий комфорт опалення.

Друга причина, з якої необхідний огляд пристрою – це гарантія. В умовах гарантії вказані інтервали обслуговування для користувачів. І тоді від нас залежить, чи продовжуватимемо ми належним чином піклуватися про пристрій після закінчення терміну гарантії.

Що входить у стандартне обслуговування теплових насосів:

  • Візуальний огляд стану обладнання та ізоляції.
  • Генеральне чищення пристрою.
  • Високу експлуатаційну надійність.
  • Очищення фільтрів першого і другого контурів.
  • Перевірка контуру холодоагенту.
  • Контроль значень і температури під час роботи теплового насоса.
  • Перевірка електричного з’єднання.
  • Перевірка зливу конденсату.
  • Оцінка працездатності циркуляційного насоса, електричного клапана, механічних елементів.
  • Перевірка розширювального бака.
  • Контроль температури теплоносія і фіксація його циркуляції.
  • Перевірка працездатності насосів.
  • Чищення зовнішнього блоку і перевірка працездатності його компонентів.
  • Заміри тиску системи.

Початком процедури буде зовнішній огляд усіх підсистем опалення.

Найбільш відповідальною частиною пристрою є компресор. Не обов’язково одразу все розбирати на складові, але добре подивитись кабелі, контактори та підшипники насоса, а також окремі ланцюги. Оскільки може бути пошкоджений не тільки компресор, а й охолоджувальний контур, тому також необхідно перевірити його на герметичність, а також перевірити охолоджувальну рідину та налаштування. В опалювальному контурі перевіряють тиск, герметичність і чистоту опалювальної води, а також якість налаштування регулювання.

Звичайно, найкраще це зробити перед опалювальним сезоном, а не тоді, коли щось піде не так. Регулярний сервіс перед сезоном гарний ще й тим, що ми можемо скорегувати деякі робочі параметри, ґрунтуючись на реальному досвіді минулого сезону. Таким чином, ми можемо змусити насос працювати ефективніше в майбутньому сезоні.

5 рекомендацій, щоб ТН служив добре і довго:

  • Вибір, установку і розрахунок нагрівального елемента проводять фахівці, щоб параметри відповідали вимогам опалювального об’єкта.
  • Розрахуємо час роботи повітряно-водяної системи опалення таким чином, щоб вона працювала в той час, коли денні температури максимально високі. І навпаки, вранці, коли температура найнижча, краще запрограмувати посилення.
  • Нехай насос регулярно обслуговується навіть після закінчення гарантійного терміну.
  • Температурний режим ідеальний, якщо компресор працюватиме на 50-70% від номінальної потужності (регулярно візуально перевіряйте комплектуючі та чистоту чи шум зовнішньої установки). Якщо стався збій або з’явилася поломка, не слід погіршувати ситуацію дилетантськими діями. Ремонт теплових насосів – це сфера відповідальності професіоналів.

Ціна на обслуговування теплових насосів у Києві

Вартість сервісних послуг базуватиметься на конкретному виді поломки. Тобто, невеликих витрат потребуватиме банальна несправність, пов’язана, наприклад, з протіканням, чи то погано виставлене регулювання, чи то погана прохідність фільтра охолоджувальної рідини. Деякі несправності є результатом непрофесійного втручання власника, в чому, втім, мало хто зізнається.

Тому рекомендується довірити обслуговування і ремонт насоса фахівцеві. Він може адекватно оцінити стан насоса й усунути дефекти (протікання, корозія, забруднення…), які можуть призвести до подальшої несправності, а отже, до тимчасового зниження комфорту проживання. Краще викликати фахівця заздалегідь, ніж чекати його в опалювальний сезон, що може коштувати дорожче.Тому рекомендується довірити обслуговування і ремонт насоса фахівцеві. Він може адекватно оцінити стан насоса й усунути дефекти (протікання, корозія, забруднення…), які можуть призвести до подальшої несправності, а отже, до тимчасового зниження комфорту проживання. Краще викликати фахівця заздалегідь, ніж чекати його в опалювальний сезон, що може коштувати дорожче.

Професійна службова інспекція складається з декількох дій, які не підвладні любителю. Це оцінка стану пристрою і його аксесуарів, перевірка функцій безпеки, налаштування працездатності або виявлення розгерметизації охолоджувального контуру. Своєчасний ремонт теплового насоса дасть змогу уникнути великих витрат у майбутньому.

Як часто проводити обслуговування теплових насосів

Регулярне технічне обслуговування має проводитися один раз на рік. Найкращий час для обслуговування – літо, коли тепловий насос не працює зовсім або рідше і використовується в основному для нагріву води, а не для опалення. У рамках послуги також можна налаштувати параметри теплового насоса відповідно до споживання та інших параметрів.

Тепловий насос складається з кількох частин, і всі вони мають бути перевірені. Розбирати і чистити все не обов’язково, часто достатньо візуального огляду. Система всіх електричних компонентів (запобіжники, контактори, проводка) і механічних частин (підшипники, кріплення насоса) має проходити регулярний сервісний огляд.